Pompa ciepła działa w sposób zbliżony do dobrze wszystkim znanego kuchennego sprzętu AGD – lodówki. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że lodówka usuwa ciepło znajdujące się wewnątrz urządzenia i transportuje je na zewnątrz, natomiast pompa ciepła usuwa ciepło z zewnątrz przekazując energię do wewnątrz pomieszczenia.
Proces ten przebiega bardzo sprawnie i najczęściej nie trwa dłużej niż 2-3 dni robocze.
Najbardziej dogodnym miejscem instalacji pompy ciepła jest okolica zewnętrznej ściany budynku. W zależności od producenta urządzenia rekomendowane jest zachowanie minimalnej odległości od budynku wynoszącej od 30 do 150 cm.
Każda pompa ciepła potrzebuje minimalnego zładu wody do poprawnego działania. Zład ten wykorzystywany jest do odmrażania jednostki zewnętrznej pompy ciepła. W przypadku gdy wszystkie pętle obiegów grzewczych zostaną zamknięte, pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną zakumulowaną w buforze. Bufora ciepła zmniejsza ilości taktowań sprężarki, a co za tym idzie zwiększa żywotność pompy ciepła.
Wielkość pompy ciepła uzależniona jest od zapotrzebowania energetycznego budynku, dlatego też każde zlecenie traktujemy w sposób indywidualny. W zakładce Kalkulator znajdziesz narzędzie, które pozwoli Ci oszacować Twoje zapotrzebowanie.
Pompa ciepła musi być oddalona od granicy działki o min. 4 metry.
Instalacje pompy ciepła należy serwisować co najmniej raz w roku. Na podstronie serwis znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Pompy ciepła są wyposażone w dodatkowe źródło ciepła w postaci grzałki elektrycznej. Po przekroczeniu określonej temperatury zewnętrznej wspomagają one pracę pompy
Tak, oferowane przez nas pompy posiadają oprogramowanie do sterowania pompą przez aplikację na telefon.
Standardowo gwarancja oferowanych przez nas pomp wynosi 5 lat.
W większości domów powietrzne pompy ciepła nie wymagają żadnych zezwoleń.
Wyjątkiem są budynki i obszary będące pod ochroną konserwatora zabytków lub znajdujące się w obszarze Natura 2000. W takich przypadkach trzeba uzyskać zezwolenie i/lub pozwolenie na budowę.
Tak. Opłaca się. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła możemy zaoszczędzić lub całkowicie zrezygnować z przestrzeni kotłowni. Przy dzisiejszych cenach, m2 powierzchni użytkowej w stanie surowym i zamkniętym stanowi znaczną oszczędność. Początkowo duże koszty inwestycyjne skutkują o 35-50% niższymi kosztami eksploatacyjnymi niż kocioł gazowy. Pompa ciepła amortyzuje się po kilku latach.