Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła działa w sposób zbliżony do dobrze wszystkim znanego kuchennego sprzętu AGD – lodówki. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że lodówka usuwa ciepło znajdujące się wewnątrz urządzenia i transportuje je na zewnątrz, natomiast pompa ciepła usuwa ciepło z zewnątrz przekazując energię do wewnątrz pomieszczenia.

Jak długo trwa montaż instalacji?

Proces ten przebiega bardzo sprawnie i najczęściej nie trwa dłużej niż 2-3 dni robocze.

W jakim miejscu mogę zamontować pompę ciepła?

Najbardziej dogodnym miejscem instalacji pompy ciepła jest okolica zewnętrznej ściany budynku. W zależności od producenta urządzenia rekomendowane jest zachowanie minimalnej odległości od budynku wynoszącej od 30 do 150 cm.

Dlaczego w instalacji potrzebny jest bufor?

Każda pompa ciepła potrzebuje minimalnego zładu wody do poprawnego działania. Zład ten wykorzystywany jest do odmrażania jednostki zewnętrznej pompy ciepła. W przypadku gdy wszystkie pętle obiegów grzewczych zostaną zamknięte, pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną zakumulowaną w buforze. Bufora ciepła zmniejsza ilości taktowań sprężarki, a co za tym idzie zwiększa żywotność pompy ciepła.

Jaka jest optymalną wielkość pompy ciepła?

Wielkość pompy ciepła uzależniona jest od zapotrzebowania energetycznego budynku, dlatego też każde zlecenie traktujemy w sposób indywidualny. W zakładce Kalkulator znajdziesz narzędzie, które pozwoli Ci oszacować Twoje zapotrzebowanie.

Jaka jest minimalna odległość pompy od granicy działki sąsiada?

Pompa ciepła musi być oddalona od granicy działki o min. 4 metry.

Czy instalację pompy ciepła trzeba serwisować?

Instalacje pompy ciepła należy serwisować co najmniej raz w roku. Na podstronie serwis znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Czy pompa ciepła ogrzeje dom jak przyjdzie “zima stulecia”?

Pompy ciepła są wyposażone w dodatkowe źródło ciepła w postaci grzałki elektrycznej. Po przekroczeniu określonej temperatury zewnętrznej wspomagają one pracę pompy

Czy jest możliwość sterowania pompą ciepła przez telefon/internet?

Tak, oferowane przez nas pompy posiadają oprogramowanie do sterowania pompą przez aplikację na telefon.

Jaka jest długość gwarancji na pompę ciepła?

Standardowo gwarancja oferowanych przez nas pomp wynosi 5 lat.

Czy instalacja wymaga specjalnego pozwolenia?

W większości domów powietrzne pompy ciepła nie wymagają żadnych zezwoleń.
Wyjątkiem są budynki i obszary będące pod ochroną konserwatora zabytków lub znajdujące się w obszarze Natura 2000. W takich przypadkach trzeba uzyskać zezwolenie i/lub pozwolenie na budowę.

Czy się opłaca/kiedy się zwróci?

Tak. Opłaca się. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła możemy zaoszczędzić lub całkowicie zrezygnować z przestrzeni kotłowni. Przy dzisiejszych cenach, m2 powierzchni użytkowej w stanie surowym i zamkniętym stanowi znaczną oszczędność. Początkowo duże koszty inwestycyjne skutkują o 35-50% niższymi kosztami eksploatacyjnymi niż kocioł gazowy. Pompa ciepła amortyzuje się po kilku latach.

Heatergo - Pompy Ciepła Poznań - o firmie
Heatergo - Powietrzne Pompy Ciepła Poznań - o nas

Dopasuj swój idealny system ogrzewania domu

Jesteśmy częścią grupy ERGO, właściciela marek