Serwis pomp ciepła, klimatyzacji i rekuperacji w Poznaniu

Pompy ciepła, klimatyzatory oraz rekuperatory to urządzenia niemal bezobsługowe i bezawaryjne, jednak regularne przeglądy tych urządzeń to przede wszystkim troska o zdrowie domowników. Poddawane rozmaitym zmianom atmosferycznym podczas pracy “filtrują” powietrze a wraz z nim szereg zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz. Aby móc cieszyć się czystym powietrzem należy poddawać instalacje sezonowym pracom serwisowym.

 

Regularne przeglądy to także wymóg producentów, którzy gwarantują wieloletnie działanie swoich produktów pod warunkiem ich prawidłowego użytkowania i dbania o nie, zgodnie z zaleceniami.

Pompy ciepła, rekuperacja, klimatyzacja - serwis Heatergo

Dopasuj swój idealny system fotowoltaiczny

Serwis pomp ciepła:

Wykorzystywanie pompy ciepła jako głównego źródła ogrzewania domu wymaga przeprowadzenia raz do roku, przed okresem grzewczym przeglądu instalacji. Ma on na celu przygotowanie urządzenia pod względem sanitarnym oraz technicznym do intensywnej pracy w sezonie.

Podczas przeglądu serwisant Heatergo dokładnie usunie wszelkie zanieczyszczenia osiadające na lamelach parownika używając do tego profesjonalnych środków czyszczących dedykowanych urządzeniom elektrycznym. W trakcie serwisu nasz pracownik sprawdzi także połączenia chłodnicze – ewentualne ubytki czynnika mogłyby spowodować niewydolność instalacji zimą. Kolejny etap prac serwisowych koncentruje się na weryfikacji sprawności układów ogrzewania oraz związanej z nim armatury. Na sam koniec sprawdzona zostanie poprawność ustawień automatyki urządzenia. Przeprowadzane w tak kompleksowy sposób coroczne przeglądy pozwolą Ci cieszyć się bezawaryjną instalacją przez wiele lat.

 

W celu zachowania gwarancji producenta, należy minimum raz w roku wykonywać przegląd instalacji.

Koszt przeglądu ustalany jest indywidualnie.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić serwis Twojej pompy ciepła!
Serwis pomp ciepła Poznań - jak przebiega?
Serwis klimatyzacji Poznań - co obejmuje?

Serwis klimatyzacji:

Klimatyzacja w domu to komfort i wytchnienie w sezonie letnim dla wszystkich domowników. Jednak, aby móc cieszyć się w pełni sprawną i bezpieczną dla zdrowia instalacją należy pamiętać o jej regularnym serwisowaniu. Wynika to przede wszystkim z tego, że podczas używania klimatyzatora do wymiennika wewnętrznego wraz z powietrzem dostają się wilgoć i zanieczyszczenia.

A co za tym idzie, w okresie jesienno-wiosennym, gdy klimatyzacja nie jest używana może dojść do rozwoju bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów, generujących nieprzyjemny zapach oraz mających negatywny wpływ na nasze zdrowie. Aby zapobiec tego rodzaju sytuacjom producenci klimatyzatorów zalecają serwisowanie instalacji dwa razy do roku – na przełomie marca i kwietnia oraz września i października, czyli przed i po sezonie intensywnego użytkowania klimatyzacji. Gwarantuje to poprawę wydajności instalacji oraz ochronę zdrowia.

 

Koszt przeglądu ustalany jest indywidualnie.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić serwis Twojej klimatyzacji!

Serwis rekuperacji:

Rekuperator to urządzenie, które z pozoru nie wymaga interwencji serwisowych – nic bardziej mylnego! Jak każde urządzenie działające w oparciu o przepływ powietrza potrzebuje starannego przeglądu, przygotowującego do sprawnej pracy w okresie intensywnego użytkowania.

Konieczność wykonania przeglądu technicznego rekuperatora wynika przede wszystkim z tego, że zaciągane wraz z powietrzem zanieczyszczenia osadzają się na filtrach, które niewymienione mogą początkowo zmniejszyć wydajność instalacji a ostatecznie doprowadzić nawet do uszkodzenia wentylatora. Najważniejszą funkcją rekuperacji jest dostarczanie świeżego i czystego powietrza do wnętrza budynku bez konieczności otwierania okien i robienia przeciągów. Dlatego, aby móc korzystać z oferowanych funkcjonalności należy pamiętać o regularnym przeglądzie urządzenia pod kątem technicznym i sanitarnym.

 

Koszt przeglądu ustalany jest indywidualnie.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić serwis systemu rekuperacji w Twoim domu!
Rekuperacja - serwis Poznań

Jesteśmy częścią grupy ERGO, właściciela marek