Klimatyzacja Poznań - przyjemny chłód latem

Kiedy żar leje się z nieba, a zimne napoje dają krótkotrwałą ulgę warto mieć swój azyl, w którym można się schować przed uderzającą falą gorącego powietrza. Takim miejscem może być Twój własny dom. Zainwestuj w klimatyzację i popraw komfort przebywania w domu w sezonie letnim. Dzięki klimatyzacji obniżysz temperaturę we wszystkich pomieszczeniach i poczujesz ukojenie z napływającego chłodnego powietrza.

Komfort termiczny

Klimatyzacja zapewnia komfort termiczny, utrzymując odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego gorąca latem i zimna zimą.

Ulga dla alergików i lepszy sen

Klimatyzacja poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach – redukuje alergeny, kurz i inne zanieczyszczenia, co przekłada się na lepsze zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Utrzymywanie w miejscu spania stałej, optymalnej temperatury może wpłynąć na poprawę jakości snu, co jest ważne dla ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Wszechstronne urządzenie - dla domu i mieszkania w bloku

Klimatyzacja to urządzenie, które może być zamontowane w różnych typach pomieszczeń, zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w blokach. Wielkość klimatyzacji jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego systemu. Klimatyzatory są dostępne w różnych rozmiarach i mocach chłodniczych, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnej przestrzeni. Odpowiednie dobranie wielkości klimatyzacji jest istotne, aby zapewnić optymalną wydajność i komfort termiczny.

Klimatyzacja domowa – Poznań i okolice

Od wielu lat najpopularniejszymi klimatyzatorami są urządzenia typu split. Wewnątrz pomieszczenia montuje się parownik z wentylatorem, natomiast jednostka zewnętrzna składająca się ze skraplacza i sprężarki lokalizowana jest poza budynkiem. Taki rozdział urządzeń związany jest z hałasem, który generuje jednostka zewnętrzna. Czynnik chłodniczy w postaci cieczy przemieszcza się w obiegu zamkniętym do jednostki wewnętrznej. Pod wpływem pobieranego z otoczenia ciepła paruje, jednocześnie ochładzając powietrze, które w ten sposób nawiewane jest do pomieszczenia. Wykorzystane chłodziwo, w postaci gazowej wraca wewnątrz obiegu do jednostki zewnętrznej, która je schładza i przywraca do stanu ciekłego, równocześnie oddając ciepło na zewnątrz.

Nowoczesne klimatyzatory dają możliwość odwrócenia tego procesu i wdmuchiwania ciepłego powietrza do pomieszczenia – wówczas klimatyzator działa jak pompa ciepła typu powietrze-powietrze. Zapoznaj się z ofertą naszych urządzeń i dowiedz się, jakie kluczowe cechy posiadają montowane przez nas urządzenia. Zyskaj komfort klimatyczny w swoim domu lub firmie.

Klimatyzacja do domu + fotowoltaika
Kojący chłód latem i przyjemne ciepło zimą

Fotowoltaika i klimatyzacja w domu mogą działać w połączeniu, stając się zrównoważonym rozwiązaniem, pozwalającym na efektywne chłodzenie pomieszczeń przy minimalnym zużyciu energii z sieci. Panele fotowoltaiczne skutecznie zasilają klimatyzację w trakcie słonecznych dni, redukując koszty energii elektrycznej. To energooszczędne połączenie przyczynia się do obniżenia emisji CO2 i może przynieść korzyści finansowe, pozwalając na uniezależnienie się od tradycyjnych źródeł energii.

Nowoczesna klimatyzacja potrafi przejść w tryb ogrzewania nawet przy -20°C na zewnątrz. Tym samym współczesne klimatyzatory stanowią dobre wsparcie dla instalacji grzewczej, aby zadbać o komfort cieplny i zachować optymalną temperaturę we wnętrzu niezależnie od panujących warunków pogodowych.  

Twój klimatyzator może działać jako efektywny system ogrzewania  

Niższe rachunki i więcej gotówki w Twoim portfelu.

 

Klimatyzatory Poznań – przegląd i konserwacja urządzeń

Sezonowe przeglądy klimatyzacji są kluczowe dla zapewnienia jej sprawnego działania i wydajności przez wiele lat. Regularne czyszczenie i serwisowanie komponentów klimatyzacji, pomaga utrzymać system w optymalnym stanie pracy. W dodatku utrzymanie urządzenia w dobrym stanie technicznym pozwoli uniknąć poważnych awarii i problemów, które mogłyby zakłócić prawidłowe jego działanie.

Nasza firma korzysta wyłącznie z klimatyzatorów, które są znane i cenione na rynku producentów. Profesjonalny serwis klimatyzacji powinien być przeprowadzony minimum raz do roku przez technika HVAC (Heating, Ventilation, and Air Conditioning), który dokładnie oceni stan urządzenia, wykryje potencjalne problemy i przeprowadzi konserwację zgodnie z zaleceniami producenta, tak aby inwestor nie utracił gwarancji.

Czyszczenie filtrów

Zanieczyszczone filtry mogą obniżać wydajność i jakość powietrza, a także prowadzić do zwiększonego zużycia energii. 

Oczyszczanie wentylatorów i skraplaczy

Brud na tych elementach może ograniczać przepływ powietrza, wpływać na wydajność chłodzenia/ogrzewania oraz świeżość powietrza w pomieszczeniach.

Kontrola poziomu czynnika chłodniczego i szczelności urządzenia

Niedostateczny poziom czynnika może prowadzić do problemów z chłodzeniem i zwiększonego zużycia energii. W przypadku zbyt niskiego poziomu konieczne jest uzupełnienie czynnika przez profesjonalnego technika. Z kolei nieszczelności klimatyzatora mogą prowadzić do utraty czynnika i nieefektywnego działania klimatyzacji.

Konserwacja zewnętrznej jednostki

W przypadku urządzeń typlu split należy pamiętać także o zadbaniu o zewnętrzną jednostkę. Należy oczyścić ją z liści, gałęzi i innych zanieczyszczeń oraz upewnić się, że jest odpowiednio wentylowana.

Klimatyzacja Wielkopolska

HEATERGO – obsługa w najlepszym wydaniu

Oferujemy kompleksową obsługę klienta, która widoczna jest na wszystkich etapach współpracy. Działamy jako wsparcie – od doradztwa i doboru odpowiednich urządzeń, poprzez profesjonalny montaż klimatyzacji na terenie Poznania i okolic. Jako wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem dopilnujemy także wszelkich formalności, aż po opiekę posprzedażową. Dobierzemy profesjonalny system grzewczy dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości Twojej nieruchomości. Pomożemy również w pozyskaniu dofinansowania. 

Skontaktuj się z nami i zacznij korzystać z energooszczędnego źródła ciepła. Wspólnie dobierzemy klimatyzator, który zaspokoi potrzeby cieplne budynku, a przy stanie się gwarancją optymalnej temperatury niezależnie od pory roku!

Aktualne dofinansowania do klimatyzacji

Dofinansowanie do klimatyzacji możliwe jest w Polsce w ramach kilku programów dotacyjnych:  „Czyste Powietrze”, „Moje Ciepło” czy „Mój Prąd”. Wymienione programy różnią się wysokością dotacji, którą można otrzymać oraz nakładają na inwestorów nieco inne warunki, które należy spełnić aby otrzymać wsparcie finansowe.

  • „Czyste Powietrze” – zakup i montaż klimatyzacji z funkcją grzania – wysokość dotacji jest uzależniona od dochodów inwestora, od 4 400 zł do 11 100 zł
  • „Moje Ciepło” – zakup i montaż klimatyzacji z funkcją grzania w nowych, energooszczędnych domach jednorodzinnych – wysokość dotacji do  7 000 zł 
  • „Mój Prąd” – zakup i montaż klimatyzacji z funkcją grzania. Warunkiem jest posiadanie fotowoltaiki i rozliczanie się w ramach net-billingu. Wysokość dotacji: 4 400 zł

Zostań Klientem HEATERGO i skorzystaj z naszej pomocy, zajmiemy się wszelkimi formalnościami, które wiążą się z uzyskaniem dofinansowania do Twojej klimatyzacji. Dobierzemy rozwiązania idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Dopasuj swój system ogrzewania domu

Jesteśmy częścią grupy ERGO, właściciela marek